تبلیغات
تدریس خصوصی زبان انگلیسی - کدام سنتر ثبت نام کنیم؟

کدام سنتر ثبت نام کنیم؟

کدام سنتر ثبت نام کنیم؟

IELTS
بهترین مرکز آزمون IELTS کدام یک است؟
همواره یکی از اصلی‌ترین دغدغه های داوطلبان آزمون، ثبت نام در بهترین مرکز آزمون می‌باشد و این سوال از تمامی مدرسین آیلتس پرسیده می‌شود. واقعیت این است که تمامی پرسنل از مراقب تا مصحح، دوره های لازم را از طرف idp که یکی از ایجادکنندگان آزمون است دوره های لازم را گذرانده‌اند و از لحاظ مکان آزمون نیز استانداردهای اولیه مورد تایید این سازمان قرار گرفته است، اما واقعیت آن است که با توجه به میزان سطح تسلط آزمون دهندگان بر مهارت‌های چهارگانه آزمون، تجربیات آن‌ها متفاوت است. برای مثال، زبان آموزی که در مهارت شنیداری تسلط کمتری دارد اگر در مرکزی آزمون بدهد که به جای بلندگو از هدفون برای قسمت Listening استفاده می‌شود، می‌تواند کمی نمره ی بالاتری کسب کند و یا در برخی از موارد داوطلبان ترجیح می‌دهند که Examiner آزمون شفاهی بومی کشور استرالیا یا انگلستان باشد.

به هر حال شما اگر آنقدر قوی کار کنید که بتوانید آزمون‌های کتاب‌های کمبریج ۸، ۹ و ۱۰ را در شرایط مشابه آزمون نیم نمره بالاتر از نمره ایی که مورد نظرتان است بگیرید، مطمئن باشید انتخاب مرکز آزمونی خاص تاثیر چندانی در نمره شما نخواهد داشت. از طرف دیگر، اگر شما ضعیف تر از حدی باشید که مناسب برای نمره مورد نظر شما است، باز هم انتخاب مرکز آزمون خاص برای شما معجزه نمی کند. نهایتا مراکز زیر را به ترتیب اولویتی که برخی از آزمون دهندگان پیشنهاد داده‌اند را برایتان می‌آوریم:

۱. دانشگاه آزاد اسلامی:
نشانی: تهران، خیابان حافظ، پایین‌تر از خیابان جمهوری، روبروی تالا بورس اوراق بهادار، ساختمان فرهیختگان، طبقه چهارم
شماره تماس: ۶۶۳۴۸۸۵۶ و ۶۶۳۴۸۸۶۲
http://ielts.iauset.com

۲. موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش:
نشانی: تهران، خیابان ولی عصر ، ضلع شمالی پارک ساعی، کوچه ساعی یکم، بن بست دانش، موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش
شماره تماس: ۸۸۶۴۴۶۹۰ و ۸۸۶۴۴۶۹۱
http://www.ieltsadd.ir

۳. آیلتس تهران:
نشانی: تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، نرسیده به چهارراه مطهری، پلاک ۱۶۳، طبقه سوم
شماره تماس: ۸۸۶۹۸۸۲۷ و ۸۸۶۹۸۸۲۸ و ۸۸۶۹۸۸۲۵
http://www.ieltstehran.com

۴. موسسه فرهنگی و هنری ایرسافام:
نشانی:تهران، خیابان انقلاب، بین خیابان نجات اللهی و میدان فردوسی، جنب کوچه براتی، پلاک ۸۱۲، طبقه پنجم
شماره تماس: ۶۶۷۰۴۳۷۳ و ۶۶۷۶۶۸۴۷
http://ielts.irsafam.com

هم اکنون کلیه مراکز فوق تحت نمایندگی IDP Australia و سازمان سنجش آموزش کشور می باشند. برخی از مراکز فوق همزمان در تهران و برخی مراکز استان آزمون IELTS را برگزار می کنند. نتیجه آزمون حدود ۱۲ روز بعد از آزمون کتبی در وب سایت مرکز آزمون شما قابل رویت است.

نحوه ثبت نام آزمون IELTS GENERAL/ACADEMIC
پس از تشکیل پروفایل در مرکز مربوطه شما می‌توانید زمان‌های آزاد آزمون را ببینید و انتخاب کنید. هزینه علی‌الحساب آزمون در حال حاضر ۷۷۰ هزار تومان می‌باشد و هر گونه تغییری در پرداخت هزینه ها از طریق سازمان سنجش آموزش کشور به اطلاع مراکز و داوطلبان رسانده می‌شود. کلیه روند ثبت نام از طریق وب‌سایت مرکز آزمون شما و بوسیله کلیه ی کارت‌های شتاب به صورت آنلاین امکان پذیر است.
توجه ۱: زمان مصاحبه ی آزمون Speaking حدود یک الی دو هفته قبل از برگزاری آزمون کتبی از طریق ایمیل به داوطلبان اعلام می گردد و در قسمت پروفایلشان قابل رویت خواهد بود. داوطلبان هیچ گونه اعتراض یا دخالتی در تعیین و یا تعویض تاریخ آزمون Speaking خود نمی توانند داشته باشند. زمان آزمون Speaking بسته به تعداد نفرات ثبت نام شده برای آزمون اصلی می تواند از یک هفته قبل از آزمون کتبی شروع و تا چند روز بعد از آزمون کتبی نیز ادامه پیدا کنید. (بطور معمول این زمان میتواند از ۷ روز قبل تا ۷ روز بعد و یا روز امتحان کتبی باشد). برای داوطلبانی که در موعد مقرر حضور نداشته باشند وقت مجدد داده نخواهد شد. داوطلبان باید ۱۰ دقیقه قبل از شروع امتحان در دفتر امتحان IELTS حضور داشته باشند .
توجه ۲: مرکز ایرسافام اجازه رزرو آنلاین آزمون شفاهی را به داوطلبان می دهد.
توجه ۳: اگر قصد کار، مهاجرت و یا تحصیل در کشور انگلستان را دارید طبق قوانین جدید دولت انگلستان (UKVI) از تاریخ ششم آوریل ۲۰۱۵ از تمامی داوطلبان آزمون آیلتس به منظور اخذ روادید انگلستان تقاضا میشود که تارنمای زیر را قبل از ثبت نام در آزمون مربوطه مطالعه فرمایند:
UKVI FAQ
طبق این اعلام فقط مراکز خاصی از بین این مراکز آزمون IELTS انتخاب شده‌اند که مورد تایید دولت انگلستان برای صدور روادید می‌باشند.
TOEFL

بهترین مرکز آزمون TOEFL کدام یک است؟
بدون اغراق آزمون تافل محبوبترین آزمون زبان نزد داوطلبانی است که برای ادامه تحصیل اقدام می‌کنند. موسسه ets که با حدود ۶۰ سال قدمت به برگزاری این آزمون می پردازد. سازمان سنجش آموزش کشور با هماهنگی با ets به مراکز متعددی در شهرهای مختلف ایران شامل آمل، اصفهان، جیرفت، کرمان ، ارومیه، شیراز، تبریز، تهران و زنجان مجوز برگزاری آزمون را داده است که لیست مراکز تهران به ترتیب اولویتی که داوطلبان انتخاب می کنند خواهد آمد:

۱. سازمان سنجش آموزش کشور
این مرکز را با کدهای NOET(STN11497A), NOET(STN11497B), NOET(STN11497C) در سه ردیف هنگام ثبت نام اینترنتی تافل می توانید پیدا کنید.
تلفن بخش تافل و جی آر ای سازمان سنجش : ۸۸۹۲۲۲۴۲
خیابان کریم خان زند، بین خیابان‌های استاد نجات‌اللهی و سپهبد قرنی، پلاک ۲۱۸، طبقه‌همکف، واحد TOEFL
http://www.sanjesh.org

۲. مجتمع آموزشی امیربهادر
این مرکز را با کد Amirbahador Educational Complex (STN12390E) هنگام ثبت نام اینترنتی تافل می توانید پیدا کنید.
نرسیده به میدان ولیعصر، قبل از وزارت بازرگانی، بن بست صدف، ساختمان امیر بهادر
تلفن: ۳۳ - ۸۸۹۱۹۰۲۱
http://www.amirbahador.com و http://www.amirbahador.org 

۳. مؤسسه فرهنگی آموزشی معرفت
این مرکز را با کد Marefat Cultural and Educational Institute (STN11618A) هنگام ثبت نام اینترنتی تافل می‌توانید پیدا کنید.
خ انقلاب، ابتدای خ وصال شیرازی نبش کوچه نایبی پلاک ۲۵ ساختمان معرفت
تلفن: ۶۶۴۹۹۹۶۱
http://www.marefat-edu.com

۴. موسسه فرهنگی علامه سخن
این مرکز را با کد Allameh Sokhan (STN12010A) هنگام ثبت نام اینترنتی تافل می توانید پیدا کنید .
ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان نگار، پلاک ۳۵
http://www.asmdi.ir
تلفن: ۸۸۸۸۰۶۸۶-۸۸۷۹۴۵۰۶

نحوه ثبت نام، لغو و تغییر زمان آزمون TOEFL iBT
برای ثبت نام تافل iBT ابتدا با وارد کردن اطلاعات خود در سایت http://www.toefl.org، یک پروفایل برای خود ایجاد کرده و سپس با جستجو می توان تاریخ مناسب خود را در مرکز مورد نظر (چنانچه جای خالی داشته باشد) انتخاب کرده و با پرداخت هزینه ثبت نام، آزمون مورد نظر را ثبت کرد. پرداخت هزینه به دو صورت امکانپذیر هست:

۱. پرداخت بوسیله ووچر:
ووچر یک عدد ۱۶ رقمی است که توسط مراکز برگزار کننده تافل در ایران به داوطلبان فروخته می شود که امکان خرید اینترنتی آن بوسیله کارتهای عضو شتاب امکانپذیر است. ووچر خریداری شده در ایران فقط در این کشور معتبر بوده و شما نمی توانید با استفاده از آن در مرکزی خارج ایران ثبت نام کنید. اعتبار ووچر تا یکسال پس از صدور آن می باشد. در موسسه زروان‌مهر، ووچر برای فروش موجود می باشد.

۲. پرداخت بوسیله کارت اعتباری:
ثبت نام با کارتهای اعتباری بین المللی مثل Visa، Master و غیره از طریق پرداخت آنلاین امکانپذیر است. تغییر زمان آزمون از طریق پروفایل ets و با استفاده از کارتهای اعتباری بین المللی با پرداخت جریمه صورت می گیرد. میزان جریمه تغییر زمان آزمون ۶۰ دلار است. برای لغو آزمون، نصف هزینه ثبت نام به فرد مسترد می گردد. تا سه روز قبل از آزمون امکان حذف و یا تغییر زمان آزمون وجود دارد. هزینه دلاری آزمون تافل ۲۱۰ دلار آمریکاست که با توجه به نوسانات ارز تغییر می کند. در موسسه زروان‌مهر شما می توانید از خدمات ایمن کارت اعتباری برخوردار شوید در اینصورت شما فقط نیاز به داشتن کارت شتاب و پرداخت به ریال می باشید.

مدارک مورد نیاز برای حضور در جلسه آزمون TOEFL iBT
اگر شما با کارت ملی ثبت نام کرده اید بایستی در روز آزمون آن را به همراه شناسنامه یا گواهینامه معتبر رانندگی به همراه داشته باشید و اگر با پاسپورت ثبت نام نموده اید باز هم مدرک ثانویه عکس داری را با خود به همراه داشته باشید.
اعلام نتایج:
نتیجه آزمون حدود روز ۱۲ روز پس از آزمون در پروفایل فرد قابل مشاهده است. البته اخیراً این زمان کمی کاهش یافته است. اعتبار نتایج تا دو سال پس از تاریخ آزمون است . تا ساعت ۱۰ شب (به وقت محلی) روز قبل از آزمون امکان وارد کردن کد ۴ دانشگاه در پروفایل داوطلب برای ارسال رایگان نمرات وجود دارد که پس از آن به ازای هر ارسال مبلغ ۱۹ دلار بوسیله کارت اعتباری باید پرداخت شود. حدود ۱۳ روز پس از آزمون نتایج آزمون تافل به دست دانشگاه های مشخص شده می رسد.
بر خلاف آزمون GRE، اگر داوطلبی در بیش از یک آزمون شرکت کرده باشد می تواند نمره ای را گزارش کند که تمایل دارد. این بدان معنی است که الزاما آخرین نمره تافل برای دانشگاه فرستاده نخواهد شد.     به نقل از سلیت زروران مهر http://www.zarvanmehr.ir

[ جمعه 12 شهریور 1395 ] [ 03:31 ب.ظ ] [ شهریار قربانی ]